ÇEVRE İZİNLERİ

 

Çevrimiçi Çevre İzinleri Projesinin amacı, işletmelerin kuruluş aşamasından itibaren yaşam evreleri boyunca çevre ile ilgili almak zorunda oldukları çeşitli izinlerin başvurularının tek bir noktadan çevrimiçi olarak yapılabilmesi, bu başvuruların yetkili mercilere iletilmesi ve bu merciler tarafından onaylanma sürecinin çevrimiçi tamamlanabilmesini sağlamaktır.

Firmamız, çeşitli endüstrilerin “Çevre İzni” Alma sürecinde izlemesi gereken adımlar hakkında gerekli çalışmaları firma ile birlikte yürüterek bu süreci tamamlamaktadır.

“Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında tesislerin izlemesi gereken adımları detaylı olarak inceleyerek, tesise veya faaliyete özel çalışma planları oluşturarak geniş kapsamlı bir hizmet vermekteyiz.

“Çevre İzni” ile ilgili Çevre ve Orman Bakanlığı’nın yayınladığı en son gelişmeler ve duyurular http://eizin.cevreorman.gov.tr’den takip edilebilmektedir. Bunun dışında sitemizin bülten bölümünden de Çevre İzni ile ilgili son gelişmeler yayınlanmaktadır.

Çevre İzni Sürecinde izlenecek adımlar aşağıda şematik olarak belirtilmiştir. Daha fazla bilgi için firmamızdan bilgi alabilirsiniz.